בדק בית

בדק בית

 מעבר לבית חדש הוא תמיד מרגש. עד כשלפעמים, מרוב ההתרגשות העצומה, שוכחים את הדברים החשובים ביותר. ואין זה משנה באם רכשתם דירה מקבלן, או דירה יד שניה, בעיות יכולות לצוץ בשתי האופציות. מכיוון שמדובר על השקעה כספית ניכרת, לא עדיף שתבדקו את הבית על כל מסד טפחיו כבר למן תחילת התהליך? עליכם לוודא שהנכס יהיה במצב הטוב ביותר, וכמובן ראוי למגורים. ככל שמחירי הבתים יותר גבוהים, הרוכשים יותר מודאגים לגבי איכות הנכס שרכשו. הינם מעוניינים לוודא כי הדירה במצב טוב, ושיש "תמורה בעד האגרה". זה לאו דווקא קשור לאלמנט הכספי, כי אם ברצון לעבור למקום בטוח ונעים לכל בני המשפחה. וכיצד עושים זאת? באמצעות השירות של בדק בית.

האם בדק בית יעזור לכם להבין את מצב הנכס בטרם רכישתו?

דקה לפני שנכנסים לבית חדש, יש לבחון אותו בציציות. לא כל בית ראוי למגורים, באופן כללי. ובאופן ספציפי יותר ייתכנו גילויים מאוחרים של בעיות בצנרת, וכל מיני בעיות שבעתיד יסבו לכם עוגמת נפש. לפיכך, הפתרון של בדק בית מסתמן כפתרון אפקטיבי ביותר. כאשר המטרה שלו היא להגיש לכם דו"ח מסודר על מצב הדירה, שבו יופיעו בעיות עתידיות פוטנציאליות, וכל מיני דאגות מפני בעיות ברובד הבטיחותי. כמו כן, בדק הבית מתמקד בתיאור המצב הכללי של כל מיני חלקים בנכס, כמו למשל – אינסטלציה או בעיות בבנייה שמתבצע באמצעות מצלמה מיוחדת המאתרת בעיות כמו צילום ביוב ועוד, כמו גם בעיות במבנה הבית. המטרה של בדק הבית היא, בלי כל עוררין על כך, לעזור לכם להגיע לכדי החלטות מושכלות לגבי קנייה של הנכס, תוך כדי ווידוא שהמצב הפיסי של הנכס אכן תואם, לפחות ברובו, את הנראות של הבית. בסיום הבדק בית תקבלו דו"ח סטנדרטי, שבו יאותרו הליקויים בנכס, קטנים כגדולים. מי שאמון על בדק הבית יציע לכם, עם תום הבדיקה, דרכים להתמודדות עם כל ליקוי וליקוי בבית החדש. הדו"ח הוא בגדר המלצה בלבד, ומטרתו לספק לכם הבנה עמוקה יותר על מצב הבית ובעיות עתידות פוטנציאליות, כאמור לעיל. כאשר ההחלטה הסופית היא רק שלכם.

האם כדאי לבחור באופציה של בדק בית?

יש קונים שרואים בכל השירות של בדק בית כמיותר לחלוטין. הסיבה המרכזית שמניעה אותם היא, כמובן, ההוצאה הכספית. אבל עם יד על הלב, אחרי שהשקעתם מאות אלפי ₪, עבור רכישת נכס חדש, לא כדאי שתשקיעו עוד כמה אלפי ₪, על מנת לוודא שהמשך החיים שלכם בצל הנכס יהיו איכותיים יותר? פחות בלבולי מוח ופחות אנשי שירות להתעסק אתם? בוודאי שעדיף. איתור תקלות מבעוד מועד, בטרם רכישת הדירה, עשוי לחסוך לכם המון עוגמת נפש, ובעיקר הרבה הוצאות כספיות בעתיד הנראה לעין.