גיא מג'ר – עולם הממתקים

גיא מג'ר – עולם הממתקים

עולם הממתקים זו רשת שקיימת זה שלושים שנה. קבוצת גיא מג'ר אחזקות, היא זו שמחזיקה בזיכיונות למספר מסניפיה. לאחרונה, קיבלה הקבוצה את הזיכיון לפתוח שני סניפים חדשים לרשת – כאשר אחד מהיום יהיה במרכז קניות עתידי בהרצליה. בעוד השני יהיה במתחם שכונתי בבת ים, בצומת של הרב ניסנבאום והקוממיות. כך או כך, קבוצת גיא מג'ר אחזקות מחזיקה בסניפים קיימים, המהווים זיכיון לרשת עולם הממתקים. ובכך החברה מרחיבה את הטווח שלה.

יתרה מכך, חלק מההיגיון האסטרטגי בהתרחבות, עלול להיות זה המתמקד ספציפית באזורים ייעודיים. מדובר באזורים שסביר שתהיה בהם תנועה, כמו גם עניין לרכוש ממתקים. לפי מקורות מסוימים ברשת, יש שיגידו כי מטרת הקבוצה היא לשאוף ולפתוח חמישה סניפים בשנה. לא בהכרח של עולם הממתקים באופן אקסקלוסיבי, אלא לשמש כמעין זיכיון לרשתות מוכרות ופופולריות. למעשה, חלק מהאסטרטגיה של קבוצת גיא מג'ר אחזקות, היא לבחון מותגי פעולה עם מוצרי מזון ידועים ולראות איזה סניף אפשר לפתוח ביחד כדי לייצר הצלחה עסקית וערכית הן לארגונים העסקיים והן לצד הלקוח.

קבוצת גיא מג'ר אחזקות – להתרחב רשתית

ובכך, אין מניעה שקבוצת גיא מג'ר אחזקות תחזיק מצד אחד במספר סניפי עולם הממתקים מחד, ומספר סניפי מותגים אחרים מאידך. לדוגמה, באמתחתה של הקבוצה זכיינות על סניף ריבר בסינמה סיטי שבראשון לציון, וזה לא הכל. ישנן נקודות שונות של סניפי מזון נוספים שהחברה מתפעלת ומנהלת. נדמה שחלק מהאסטרטגיה העסקית של החברה, הוא להקים סניפים למותגי מזון פופולריים שנותנים ערך ממשי ללקוח הקצה. עולם הממתקים לדוגמה, נוסד כאמור לפני 30 שנה ומחזיק בעשרות נקודות (יש שיגידו מעל 100) ברחבי הארץ. רבים מאיתנו לבטח ראינו נקודות של עולם הממתקים, הן בקניונים, הן בבתי חולים, הן במרכזים מסחריים ואפילו ברחובות עצמם.

הרשת המדוברת משווקת מוצרים נוספים מלבד ממתקים, שכן ניתן לרכוש דרכה גם שתיה קלה ומוצרי טבק. כך שנדמה שהיא לכל הפחות עשתה התאמות לצרכי השוק, כאשר בחלק מהנקודות של הרשת ניתן לרכוש מוצרי לוטו וטוטו. כך שנקודות הרשת מתרחבות כמו גם היצע המוצרים הקיים.