צמיגי גודייר

צמיגי גודייר

צמיגי גודייר נחשבים כאחד מסוגי הצמיגים הפופולריים בשוק הצמיגים. המותג של גודייר ידוע הן ברמת האיכות והן ברמת תג המחיר. האם הצמיגים שווים את הכסף?

למה צמיגי גודייר עולים יותר כסף?

צמיגי גודייר, בניגוד לצמיגים "פשוטים" יותר, עולים יותר כסף, בין השאר עקב הבדיקות השונות שמפעלי החברה מייצרים למען הבטחת איכות הצמיג. הצמיגים עצמם יכולים להיות עמידים יותר, לתפקד יותר טוב ובאופן כללי להעניק ביצועים טובים יותר בהשוואה לצמיגים "פשוטים" יותר. האם הצמיגים עולים יותר פשוט כי אנשים במפעל מבצעים עליהם מבחנים רבים יותר כדי להבטיח את איכותם? אם כן, זו רק חלק מהתשובה. זאת כיוון, שכאשר מייצגים צמיגים – יש הרבה יותר תהליכים מעורבים מאשר פשוט למזוג נוזל צמיגי חם לתוך תבנית מוכנה מראש. לכל צמיג יש את התהליכים שהוא צריך, כדי להפוך להיות מה שהוא באמת – וגם במקרה זה, מדובר בצמיג שסך תהליכי הופכים אותו למה שהוא.

ההבדל בין צמיגי גודייר לבין צמיגים "פשוטים" יותר, בין השאר – הוא לא רק הבדיקות המדוברות לאיכות הצמיג, או התהליכים השונים שמשתתפים בייצורו – אלא עצם ההנחה שאנחנו מניחים כאן, לפיה גודייר ומפעליה עושה מה שצריך כדי לייצר צמיגים איכותיים. כלומר, במקום לחסוך בעלויות כמו גם בהליכי ייצור ומבחני איכות – הזמן, האנרגיה ותשומת הלב (כמו גם המומחיות) מושקעים כולם בייצור צמיג איכותי, יעיל, עמיד – שפשוט יכול לתפקד היטב.

האם צמיגי גודייר שווים את ההשקעה?

על כן, באשר לשאלה, האם צמיגי גודייר "שווים את זה", זה מאוד תלוי מה מחפשים. כי מבחינת איכות, אפשר מאוד שהתשובה תהא כן. מעבר לכך, עקב כך שאנחנו מדברים על מותג, אנחנו למעשה מדברים על הבטחה לרמת איכות מסוימת. בעולם השיווק ובעולם הציפיות אל מול הלקוח – מותג בעצם מהווה הבטחה. "אלו סוג הדברים שיוצאים ממפעלנו". אחד החידושים שהביאו מותגים לעולם השיווק, במודע או שלא במודע ומה שלמעשה מאפשר להם (בין השאר) לגבות יותר כסף בהשוואה למוצרים אשר לא נתפשים "כמותג", הוא למעשה ההבטחה לאיכות. צמיג אחד של גודייר אמור להיות לפחות באיכות טובה יותר כמו צמיג אחד, או לפחות בשאיפה לכך. על כן מבחני האיכות השונים בתהליך הייצור וההבאה לשווקים.