רישום סימן מסחר

רישום סימן מסחר

הצרכנים כיום חכמים יותר. לא מספיק להם לקרוא המלצות וביקורות על המוצרים או על השירותים של בית העסק. הם רוצים יותר מכך. הם מאמינים ברישום של סימנים מסחריים, כהמלצה גורפת על איכות השירות או המוצר. מעבר לכך, במידה ואין תבצעו רישום סימן מסחר, כי אז המתחרים שלכם יעשו זאת, וחבל. אתם תסכנו במו ידכם את העסק שלכם, לרבות הפיתוח של המוצר או של השירות שמשתייכים רק אליכם. הרישום של הסימן המסחרי מגן בפירוש על המוצרים או על השירותים שלכם. על המותג הבלעדי שלכם. תוך כדי כך שהוא מספק לכם את הכלים האפקטיביים למניעה מפלוני אלמוני לעשות שימוש בסימנים שדומים לשלכם. במידה ולא תעשו זאת, הנכם תגלו שאתם מנועים באופן חוקי להרחיב את החברה שלכם. כשהמותג שלכם רשום כדין, יש לכם את הזכות לנקוט בכל מיני פעולות נגד המתחרים שלכם, שמנסים לרשום סימן מסחרי סותר, או שפועלים עם היבטים שמתנגשים ושפוגעים בקיום הארגון שלכם.

מדוע רישום סימן מסחר בונה את הערך?

במידה וחשובה לכם הדעה של המשקיעים הפוטנציאליים שלכם, בוודאי תרצו לדעת, כי יהיה חשוב להם האם ביצעתם רישום סימן מסחר, או לאו. הרישום של סימני המסחר לא רק מגביר את האבטחה של המוצרים ושל השירותים שלכם, כי אם אף עוזר לקבלת בהירות בכל תרחיש של זכיינות או של מיזוג החברה. כמו גם הוא משפיע באופן חיובי על הערך הנתפס שלו.

מה המשמעות של רישום סימן מסחר מההיבט של שינוי שאינו רצוי?

לפעמים פותחים את בית העסק, ומעניקים לו שם. שם שחושבים שהוא חזק וטוב. אך עם חלוף הזמן, מגלים שהשם שלו כבר מיצה את עצמו, או מכל סיבה אחרת, מעוניינים להחליף אותו. זה לא ממש פשוט לשנות את שם העסק, זה עשוי להוות משימה מאתגרת, ויקרה בפרט. לאחר שעברתם כברת דרך ארוכה, ויצרתם, יש לומר בהצלחה, מוניטין חיובי לחברה שלכם, התהליך של שינוי השם עשוי להיות סיזיפי ומייגע. הדברים מקבלים משנה חשיבות כשהשם, הלוגו או הסמל באופן כללי של בית העסק לא רשומים כחוק. במידה ולא תקפידו על ביצוע רישום סימן מסחר, תיחשפו לסיכון שחברה אחרת עשויה לרשום אותו, ובכך תיקלעו לקשיים ניכרים, שאף יכולים לנסות למנוע מכם לפעול או להתרחב בזהות הנוכחית של בית העסק שלכם.