שיש משטחים

השיש פונה למי שאוהב את האופי הייחודי שמגיע כשהדלפקים מתלבשים ומזדקנים בחן לאורך זמן. בני אדם אלה מחשיבים שיש בתור "ג'ינס של משטחי השיש" – לובשים ומזדקנים בחן, מקבלים אופי אורגני ונאהבים יותר ככל שעוברות השנים. אם אתם מעדיפים לשמור על המראה הטהור של מטבח שזה עתה הושלם שיפוצו, משטח שיש עשוי להיות בחירה טובה יותר. כדאי לכם ממש להמשיך לקרוא את כל הטיפים שמובאים לכם במאמר זה, וכך הבחירה שלכם בשיש תהיה הרבה יותר קלה.

מה הם ההבדלים בין שיש לבין גרניט?

גרניט ושיש הם אבנים מטמורפיות, סלעים קשים שנוצרו כשמשקעים מתגבשים תחת חום או לחץ גדולים. שיש רך ונקבובי יותר מהגרניט הכמעט בלתי ניתן להריסה, ומכיוון שכך הוא יכול להישרט ולהכתים בצורה שגרניט בדרך כלל לא. תחריט הוא כתם עמום שנוצר על פני משטח השיש כאשר חומצה כמו מיץ לימון או חומץ מגיבה עם הסידן פחמתי.

מה הם הגימורים שבהם מופיע שיש?

שיש מיוצר על פי רוב בגימורים מושחזים או בגימורים מלוטשים. גימורים מושחזים הם מט, ולא מבריקים. זה הכי נכון להתקנה וזאת משום שהגימור הזה לא יראה שריטות כל כך, והכתמים העמומים של התחריט פחות בולטים מאשר בגימור מלוטש. כמו כן, הוא קל יותר לתחזוקה. משטחים מלוטשים הם מבריקים ובהירים, אבל הם יישחקו עם חלוף הזמן. אם אתם מעדיפים את המראה השחוק, כדאי שתבחרו במושחז ותוותרו על המלוטש. אם אתם אוהבים את המראה המלוטש, תלכו על אחת הגימור הקשה יותר.

איפה אפשר למקם שיש?

שיש יכול לשמש בכל המטבח, כהצהרה לחלק העליון של אי או רק באזור המשמש לאפייה. שפים מקצועיים אוהבים את זה – אתם יכולים לראות את השיש בשימוש בברים ומסעדות רבים. נראה שהם לא מסוגלים לחיות בלעדי השיש. זה בכל מקום, וכמובן גם באמבטיה.

מה אופן התחזוקה של שיש?

ניקיון ותחזוקה נכונים של שיש, כמו למשל – ניגוב שפיכה מיד לאחר שזה קורה במקום לתת לו לשבת זמן מה והקפדה על החלקת סירים כבדים על פני משטח השיש ישפיעו על איך השיש נשחק לאורך זמן. בדיוק כמו הגימור של הרכב החדש והמבריק שלכם, אם תשטפו אותו באופן קבוע, תקדישו את הזמן ללטש אותו בשעווה, ותטפלו בשריטות כשהן יופיעו, הרכב שלכם ייראה מעולה שנה אחרי שנה. יישום אותו תהליך חשיבה על משטח שיש יכול להיות בעל אפקט דומה, וכתוצאה מכך חומר משטח טבעי שיתיישן ביופי.